اقدامات پس از دریافت موافقت نامه

اقدامات پس از دریافت موافقت نامه

پس از اینکه در ثبت شرکت موافقت نامه را دریافت نمودیم چه اقداماتی باید انجام بدهیم؟

بعد از دریافت موافقت نامه اداره تعاون باید اقداماتی را انجام بدهیم که در ادامه به آنها اشاره کرده ایم

 

اقدامات پس از دریافت موافقت نامه

 

  1. در صورت نیاز باید هیئت موسس ، مجوزهای لازم در مورد فعالیت با طرح پیشنهادی را از مراجع مربوطه دریافت نماید.  باید این مجوز به نام هیئت موسس تعاونی باشد که هم اکنون در حال تاسیس است . د رابطه با ثبت شرکت های تعاونی آیا اطلاعاتی دارید؟
  2. باید توسط هیئت اساس نامه پیشنهادی تدوین گردد.
  3. باید در بانک توسعه تعاون حسابی به نام  – تعاونی در شرف تاسیس- افتتاح شود و یا اینکه بانک توسعه تعاون یک بانک را تعیین می کند که باید حساب در آنجا افتتاح شود.
  4. از افرادی که شرایط عضویت را دارند دعوت شود و اساسنامه پیشنهاد شده و خلاصه از همه طرح ، شرایط عضویت و مهلت زمان پذیرش تقاضای عضویت، مشخصات و شماره حساب افتتاح شده و همچنین مبلغی که برای هر یک از اعضا لازم است و نحوه ی صدور آگهی های بعدی تا تشکیل مجمع عمومی عادی را اعلام عمومی نماید .
  5. در این قسمت باید بررسی شرایط داوطلبان را انجام دهد و افرادی که شرایط لازم را دارند پذیرش نمایند و گواهی واریز وجه لازم التادیه را دریافت نماید و سپس اقدام به صدور برگ اجازه ورود به جلسه اولین مجمع عمومی عادی نماید.
  6. باید آورده های غیر نقدی داوطلبان عضویت ( باید متناسب و مورد نیاز با طرح باشد) به واسطه کارشناسی رسمی دادگستری و با طی تشریفات قانونی مورد نیاز مورد ارزیابی قرار بگیرند .
  7. آگهی دعوت اولین مجمع عمومی عادی که فاصله زمانی حداق۲۰روز و حداکثر۴۰ روز از تاریخ انتشار آگهی دعوت در آن رعایت شده باشد با تاریخ تشکیل مجمع عمومی عادی را انتشار دهد.در این قسمت باید بدانید که در دیگر مجامع عمومی برگزاری انتخابات در اولویت دستور جلسه نیست ، حداقل ۱۰ روز و حداکثر۲۰ روز فاصله زمانی تاریخ دعوت تا تشکیل مجمع عمومی می باشد.
  8. ثبت نام از نامزدهای تصدی سمت های هیات مدیره و بازرسی صورت بگیرد.
  9. در اولین جلسه مجمع عمومی عادی، در جهت درخواست از اداره کل / اداره تعاون برای معرفی ناظر یک نسخه از آگهی دعوت ارسال نماید.
  10. باید اقدامات دیگری که به برگزاری اولین مجمع عمومی عادی تا انتخاب نمودن هیات رئیسه مجمع (رئیس، نشی، و دو ناظر) مربوط است صورت بگیرد مثل : دریافت برگه ورود به جلسه مجمع از داوطلبان و تکمیل فهرست اسامی افراد حاضر که باید امضا آنها نیز باشد که در نهایت به هیات رئیسه تحویل داده شود.

باید فراموش نکنیم که شرکت های تعاونی بزرگ ، اعضای هیات رئیسه آنها از ۷ نفر تشکیل شده است که شامل رئیس ، نائب رئیس ، منشی و چهار ناظر است .


ثبت کمپانی پرس, ثبت شرکت تعاونی , ثبت شرکت , ثبت برند

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *