انواع برند و معرفی آنها , چند نوع برند داریم ؟

انواع برند و معرفی آنها , چند نوع برند داریم ؟ : اگر بخواهیم در یک جمله برند را تعریف کنیم باید بگوییم که برند نام تجاری ، نماد ، طرح ، عبارت و یا هر چیزی است که می تواند خدمات و محصولاتی از یک شرکت را معرفی نماید ، در اصل به وسیله برند آن محصول و یا خدمات از دیگر موارد مشابه تفکیک می شود.

افرادی که می خواهند برای خود شرکت ثبت کنند ، برای اختصاصی کردن شرکت خود  نیاز دارند تا برندی انتخاب کند ، در اصل به وسیله آن برند شناخته می شوند . بنابر این با توجه به کاری که یک شرکت انجام می دهد و ویژگی های که دارد باید برندی انتخاب شود که بیانگر آن شرکت باشد ، در انتخاب و طراحی برند باید نکات مهمی در نظر گرفته شود که بسیار مهم می باشند. علامت های تجاری و دانستی های آن جز مواردی می باشد که شما پیش از آنکه برند خود را ثبت کنید باید در مورد نام تجاری خود مد نظر داشته باشید.

انواع برند

برای اینکه برندی تهیه کنید و بعد ازآن اقدام به ثبت برند نمایید نیاز است تا اطلاعات مختلفی را از برندهای دیگر در نظر داشته باشید . که در ادامه این مطلب به تشریح آن ها پرداخته ایم :

انواع برند

برندهای انفرادی :

همان گونه که از نام آنها پیداست اگر شرکت محصولات زیادی را داشته باشد باید برای هر محصول یک برند را انتخاب کند و به همین جهت به آن برند انفرادی می گویند.

برند فامیلی:

اگر برای دسته ای از محصولات یک شرکت برندی انتخاب شود ، برند فامیلی نامیده میگردد.مثلا فرض کنید یک شرکت دو محصول آرایشی و غذایی دارد می تواند برای  محصولات آرایشی خود یک برند فامیلی و برای مواد غذایی نیز برند دیگری انتخاب نماید.

برند شرکتی :

در صورتی که برای نام گذاری تجاری محصول های خود از نام شرکت استفاده نماییم ، به این ترتیب که از برند شرکت و نام استفاده کرده باشیم ، برند شرکتی می گوییم . مثلا در برخی از محصولات دیده می شود که نام شرکت نیز در کنار آنها مشاهده می شود . به عنوان مثال نساجی مازندان نمونه ای از این برندها می باشد .

معمولا برای اینکه شرکتی ثبت شود از این نوع برند استفاده می نمایند.

ترکیبی از همه (Combination Divice)

در این گونه برندها ، محصول با یک ترکیب و مشخصه عرضه می شود ، ولی به دلیل اینکه محصول از شرکت های متفاوتی تولید می گردد ، همواره باید علاوه بر اینکه نام شرکت و برند مد نظر گرفته می شود ، معرفی و نام گذاری شرکت خاص نیز صورت بگیرد. مثلا در این رابطه می توانیم به تاژ شرکت بهداد اشاره کنیم .

پس پیش از اینکه برندی طراحی شود باید همه ی ویژگی های آن مد نظر گرفته شود و همه ی شرکا با هم تفکری و هم اندیشی خود اقدام به انتخاب یک برند خوب نمایند.


ثبت کمپانی پرس, ثبت شرکت تضامنی , ثبت شرکت , ثبت برند

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *