بایدها و نبایدهای ثبت شرکت سهامی خاص و عام

بایدها و نبایدهای ثبت شرکت (سهامی خاص و عام)

اگر میخواهید شرکتی را ثبت کنید باید اطلاعاتی را داشته باشید که بهتر است پیش از هر اقدام یا برنامه ی از این اطلاعات آگهی داشته باشید. در ادامه ما به برخی از آیتم های اصلی و مهم برای ثبت شرکت های سهام عام و خاص اشاره کرده ایم. با ما همراه باشید .

اگر بخواهید یک شرکت با سهامی عام تاسیس کنید به ۳ سهام دار  و اگر قصد تاسیس شرکت با سهامی خاص را داشته باشید به ۲ سهامدار نیاز دارید.

برای شرکت های با مسئولیت های محدود در ثبت شرکت در سهامی خاص حداقل به صد هزار تومان سرمایه نیاز می باشد.

انتخاب بازرس برای شرکت های با مسئولیت محدود اجباری نمی باشد.

برای شرکت های سهامی خاص مقدار مدیریت حداکثر ۲ سال می باشد و این زمان قابل تمدید خواهد بود در صورتی که این میزان برای غیره می تواند به صورت نامحدود مشخص گردد.

اگر شرکت های سهامی خاص بخواهند آگهی های را درج کنند باید روزنامه های کثیرالانتشاری را انتخاب نماید و حتما باید در این رابطه یک روزنامه را انتخاب کنند ، در صورتی که شرکت های با مسئولیت محدود در این باره ضروری نمی باشد.

به صورت کلی ثبت نمودن شرکت های سهامی خاص و همچنین احراز شرایط آنها از شرکت های با مسئولیت محدود راحت تر و ساده تر است.

 

بایدها و نبایدهای ثبت شرکت

بایدها و نبایدهای ثبت شرکت مسئولیت محدود و سهامی خاص

شرکت های خاص به واسطه یک هیئت رئیسه با اشخاصی مانند یک نظر رئیس و دو نفر ناظر و همچنین یک منشی از بین سهامداران انتخاب می گردد.

افرادی که قصد دارند یک شرکت سهامی خاص تعریف کنند یا یک شرکت با مسئولیت محدود راه اندازی کنند می توانند میزان سرمایه های خود را افزایش بدهند اما این موضوع اجباری نمی باشد.

در سهامی خاص ، سود سرمایه بر پایه مقدار سرمایه و سهم تقسیم بندی می گردد.

بهتر است پیش از هر اقدامی برای ثبت شرکت ، نوع شرکت را که قصد ثبت آن را داریم مانند ثبت شرکت سهامی خاص یا ثبت شرکت با مسئولیت محدود معین کنیم و همچنین با توجه به ویژگی ها و مشخصه های شرکت در این باره تصمیم گیری کنیم و شرکت خود را ثبت نمایید.


کمپانی پرس بزرگترین مرجع معرفی شرکتهای فعال در حوزه برند سازی, ثبت برند , ثبت شرکت , ثبت علائم تجاری و … می باشد . اطلاع رسانی اخبار بروز ثبت شرکت ها و موسسات تجاری و غیر تجاری

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *