ثبت شعبه خارجی و نمایندگی خارجی

ثبت شعبه خارجی و نمایندگی خارجی : برخی مواقع نیاز است که یک شرکت برای گرفتن نمایندگی خارجی وجود داشته باشد که اقداماتی در کشور برای ثبت انجام بدهید. قبل از هر چیزی باید توجه داشته باشید که نمایندگی خارجی با شعبه خارجی چه تفاوت های داشته اند. در ادامه قصد داریم شما را با مطالب شعبه خارجی و نمایندگی خارجی آشنا کنیم با ما همراه باشید.

شعبه شرکت به چه معناست؟

شعبه در حقیقت قسمتی از یک شرکت می باشد به بیانی دیگر واحدی از خود شرکت است که با توجه به مسیر طولانی مابین شرکت اصلی و محل دایر شدن ، شعبه ایجاد می گردد و در نهایت گسترش می یابد. یک شرکت به میزان خاصی به شعبه اختیاراتی داده است که شعبه بر اساس آن می تواند عمل کند و موارد حقوقی به شرکت مادر بر می گردد.

حالا در مورد نمایندگی نیز باید بدانید شما می تواند در کشورهای خاصی برای شرکت های مورد نظرتان نمایندگی دایر نمایید اما در چنین وضعییت شرکت مادر هیچ نوع حق حقوقی و قانون و مقرراتی برای شما تعیین نمی کند و هر گونه مسئولیت و وظایفی بر عهده شما می باشد.

ثبت شعبه خارجی و نمایندگی خارجی

ثبت شعبه خارجی و نمایندگی خارجی

اگر بخواهیم شعبه ی را ثبت کنیم به چه مواردی نیاز داریم؟ | ثبت شعبه خارجی و نمایندگی خارجی

در چنین شرایطی باید گواهی ثبت شرکت های خارجی را داشته باشیم و همچنین اساس نامه نیز به همراه آن نیز باشد. در صورتی که شرکت بیا موسسه دچار تغییرات شرکت شده باشد باید این تغییرات را نیز بیان کنیم . البته به گزارش مالی نهایی هم نیاز می باشد . یکی از مهم ترین مواردی که در بین مدارک بسیار مهم و اساسی است وکالت نامه است.

حالا اگر قصد داشته باشیم که نمایندگی شرکت را ثبت کنیم به همین موارد گفته شده در شعبه نیاز می باشد ، البته به این نکته دقت داشته باشید که از کارت ملی و شناسنامه برای نماینده حقیقی کپی داشته باشید و علاوه بر آن کپی مدارک ثبتی شامل اساسنامه ، روزنامه رسمی ، آخرین تغییرات برای کسی که نماینده حقوقی می باشد ضروری است .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *