راهنمای ثبت شرکت اینترنتی : بخش اول

راهنمای ثبت شرکت اینترنتی بخش اول

ثبت شرکت اینترنتی

مراحل ثبت اینترنتی  تاسیس شرکت (ثبت شرکت اینترنتی)

اطلاعات متقاضی برای ثبت شرکت

در این قسمت نام و نام خانوادگی و اطلاعات شخصی که متقاضی تأسیس شرکت یا مؤسسه است وارد می گردد. «واحد ثبتی» اداره‌ای ثبت شرکت ، محلی است که شرکت باید آنجا ثبت شود. سپس «تابعیت متقاضی» باید مشخص شود. اگر تابعیت ایرانی داشته باشد باید حتماً شماره ملی ان وارد شود و چنانچه غیر ایرانی باشد «شماره گذرنامه» ان باید وارد شود. سایر اطلاعات شامل «شماره ملی متقاضی»، «نام متقاضی»، «نام خانوادگی متقاضی» و «شماره تلفن همراه متقاضی» می‌باشد. همچنین باید «سمت متقاضی» از حیث اینکه اصیل و یا وکیل است تعیین گردد.

منظور از «نام امضا کننده دفتر» و «نام خانوادگی امضا کننده دفتر» مشخصات شخصی ست که اطلاعات شرکت را در اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیر تجاری تایید می‌ کند «سمت امضا کننده دفتر» تعیین می کند که شخص از مدیران، شرکا، سهامداران یا وکیل رسمی است. «وضعیت توکیل امضا کننده» نیز حق واگذاری غیر را مشخص می‌کند. با کلیک  روی گزینه ‌(بعدی) وارد صفحه بعد و گام بعد خواهید شد.

نام و مشخصات شخص حقوقی در ثبت شرکت اینترنتی

در این مرحله اسامی درخواستی ثبت می‌شود. به این منظور در ابتدا «اولویت نام» مشخص می گردد. منظور از اولویت نام ترتیب پیشنهادی اسامی است که از یک تا پنج مرتب می شود. سپس «نام درخواستی» در قسمت مورد نظر تایپ می‌شود. چنانچه توضیحی در مورد نام پیشنهاد شده لازم باشد در قسمت «توضیحات متقاضی» می بایست قید گردد. در مرحله بعد  بر روی کلید «افزودن نام درخواستی» کلیک شده تا موارد تعیین شده برای قسمت پایین فرم نشان داده شود. لازم به ذکر است که پس از ورود هر نام، باید این کلید تایید گردد. برای حذف یک نام  روی کلید  “حذف نام درخواستی” کلیک می کنیم.

در انتها با کلیک بر روی کلید (گام بعدی) وارد صفحه بعد می شویم. در این مرحله به صورت خودکار یک شماره پیگیری ۱۹ رقمی دریافت نموده  و اطلاعات وارد شده ذخیره می گردد.

تعیین موضوع فعالیت در ثبت شرکتی اینترنتی

جهت انتخاب زمینه فعالیت که همان موضوع کار شخصیت حقوقی است روی کلید «افزودن موضوع فعالیت» کلیک نموده تا صفحه جدیدی باز شود. در صفحه ی مذبور ابتدا «نوع فعالیت بالاتر» از فهرست مرطوبه انتخاب می‌شود. سپس بر اساس آن «نوع فعالیت» انتخاب شده و این موضوعات بر مبنای فعالیت بالاتر نشان داده می‌شود. «مدت فعالیت» بر اساس اینکه محدود یا نامحدود باشد انتخاب می‌گردد در صورت محدود بودن باید «حداکثر مدت فعالیت به ماه» نیز مشخص شود. سپس «وضعیت مجوز» را از نظر دارا بودن یا عدم داشتن ان مشخص می‌نمایید.

یکسری از موضوعات فعالیت به اخذ مجوز از سازمان‌ها و ارگان‌های خاصی نیاز دارد که در اینجا وجود یا عدم وجود مجوز مشخص می‌گردد. در صورت دارا بودن مجوز باید «شماره مجوز» و «تاریخ مجوز» نیز وارد گردد. چنانچه موضوع مورد فعالیت نیازمند توضیح باشد در قسمت «شرح فعالیت» قید می گردد. سه گزینه «ثبت اطلاعات»، «حذف» و «انصراف» وجود دارد. ثبت اطلاعات اطلاعات موجود در این صفحه را ذخیره و حذف نیز اطلاعات وارد شده را حذف می‌نماید. انصراف نیز به معنی منصرف شدن از تغییر اطلاعات می باشد. سپس با کلیک بر روی کلید ثبت اطلاعات یک ردیف ایجاد می‌شود.

اگر بخواهیم تغییری ایجاد کنیم کلید «مشاهده» را کلیک می‌نماییم تا مجدداً صفحه «افزودن اشخاص جلسه» باز شود. با کلیک بر روی کلید (گام بعدی) وارد صفحه ی بعد می شوید. در این مرحله اطلاعات وارد شده به صورت خودکار ذخیره می گردد.

منبع : کمپانی پرس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *