کارت بازرگانی چیست ؟ , موارد استفاده از کارت بازرگانی کدامند ؟

کارت بازرگانی چیست و چه کاربردهای دارد؟ : در اصل می توانیم بگوییم کارت بازرگانی به عنوان یک نمونه مجوز می باشد که این مجوز به تجار داده می گردد و همچنین برای آنها صادر می شود ، در نهایت به وسیله آن این اجازه به تجار داده می شود که به شکل خارجی به تجارت بپردازند و نباید فراموش کرد که در این تجارت باید قوانین را رعایت کنند.

کارت بازرگانی به افراد ویژه ی داده می شود یعنی برای افراد حقیقی و یا برای شرکت های خاصی می باشد و به واسطه این کارت بازرگانی آنها می توانند تجارت خارجی را انجام بدهند. درست پس از صادر شدن این کارت ، یک سال اعتبار داشته است و سپس از این مدت باید کارت دیگری را تهیه کنند و یا اینکه برای تمدید کارت خود اقدام نمایند.

کارت بازرگانی

 

از کارت بازرگانی چه استفاده هایی دارد؟

می توانیم به صورت خلاصه اینگونه بگوییم که از کارت بازرگانی برای ثبت کالاهای مختلف و سفارش دادن اجناس و همچنین ترخیص نمودن کالا می توان استفاده کرد . البته یکی  دیگر از مواردی که می توان از کارت بازرگانی استفاده کرد برای وارد کردن اجناس از مناطق آزاد می باشد که موجب می شود فرآیند ترخیص راحت تر شکل بگیرد.

در حق العمل های کاری در گمرک برای مبادرات نیز از کارت بازرگانی استفاده می نمانید . در صورتی که شما قصد دارید برای شرکت خود یک برند خارجی تهیه نمایید فقط می توانید برای ثبت نمودن برند و این نام ( نام غیر فارسی) از کارت بازرگانی استفاده نمایید.

از کجا بایدکارت بازرگانی را تهیه کنیم ؟

شرکت های تعاونی که قصد دارید کارت بازرگانی را دریافت کنند باید این نکته را مد نظر داشته باشند که تنها صدور این کارت از اتاق های تعاون امکان پذیر می باشد. البته شما می توانید به آسانی برای ثبت نام کارت از طریق سامانه های اینترنتی اقدام نمایید و سپس کارت خود را دریافت کنید . یکی از نمونه کارت های بازرگانی که این روزها سبب شده تا کارها به آسانی صورت بگیرند کارت بازرگانی هوشمند می باشد که همه ی کارت ها در حال هوشمند سازی می باشند و در آینده ی نه چندان دور کارت ها به صورت هوشمند و مجازی خواهند شد.


ثبت کمپانی پرس, ثبت شرکت تضامنی , ثبت شرکت , ثبت برند

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *