گرفتن کد اقتصادی و پلمپ کردن دفتر شرکت

گرفتن کد اقتصادی و پلمپ کردن دفتر شرکت : در صورتی که کمی از فرآیند ثبت شرکت را پشت سر گذاشته باشید حتما به این نکته خواهید رسید که بعد از ثبت شرکت خود برای حفظ کردن آن باید اقداماتی را انجام بدهید . یا اینکه برای انجام مبادلات خود نیاز دارید تا کارت های خاصی مانند کارت بازرگانی در اختیار داشته باشید . در ادامه این مطلب ما به شما کمک می کنیم که بتوانید با کارت بازرگانی و کاربرهای آنها آشنا شوید . با ما همراه باشید.

 

کد اقتصادی

 

کد اقتصادی نیز مانند دیگر روندها بسیار مهم می باشد و با توجه به ماده ۶ از قانون تجارت همه ی افرادی حقوقی و حقیقی چه افرادی که بازرگان و چه افرادی که تاجر هستند باید دفتر خود را پلمپ کنند . البته در بین این دفترها که ۴ نوع دفتر متفاوت هستند با نام های روزنامه ، دارایی ، کپیه و دفتر کل می باشند که تنها پلمپ دفتر روزنامه و دفتر کل اجباری می باشد و برای دو مورد دیگر هیچ ضروری وجود ندارد.

در این باره مسئله ی مهمی که نباید فراموش کرد این است که دفتر باید تا پایان سال مالی پیش پلمپ شده باشد مثلا دفتر سال ۱۳۹۴ باید تا پایان اسنفد ۹۳ پلمپ شده باشد.

برای اینکه مسئولان در این رابطه راحت تر باشند بهتر است که دفاتر هر سال تا انتهای آذرماه پلمپ شده باشند و زیرا که در این مدت باقی مانده سه ماهه از سال هم هزینه ها متفاوت هستند و مسئولین برای پلمپ کردن زمان بیشتری را صرف می نمایند و این اصلا به سود شما نمی باشد.

کد اقتصادی به چه معناست ؟

با توجه به اصل ماده ۱۶۹ مکرر قانونی مالیاتی مستقیم مصوب سال ۸۰، همه ی افراد چه افراد حقیقی و چه افراد حقوقی موظف هستند که کد اقتصادی را دریافت نمایند . به همین جهت در صورتی که یک شرکت تولید کننده یا تجاری باشد باید برای روابط خود این کد را دریافت کرده باشد.

کد اقتصادی برای دریافت کارت بازرگانی ، شرکت در مزایده های خصوصی و دولتی ، شرکت در مناقصه ، بازکرد حساب در بانک ها و بستن قراردادها با شرکت های دولتی و حتی در ثبت فاکتور و صدور فاکتور ضروری می باشد.


ثبت کمپانی پرس, ثبت شرکت تضامنی , ثبت شرکت , ثبت برند

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *